Fotograf roku - Kategorie

Fotograf roku - Kategorie

Naše úspěšná soutěž, kterou jsme zahájili ročníkem 2001, pokračuje i v letošním roce za partnerské účasti těch nejvýznamnějších fotografických firem. Je rozšířená! Má dvanáct široce otevřených témat a spoustu zajímavých kategorií. Naplánujte si proto své fotografování podle termínů jednotlivých okruhů, abyste stihli svou kvalitní účast ve všech dvanácti kolech. V patnáctém ročníku můžete soutěžit v těchto kategoriích:

 

Fotograf roku

Hlavní soutěžní kategorie, soutěžit mohou všichni zájemci o fotografii jakéhokoliv věku. Dvacet nejlepších fotografií v příslušném tématu je otištěno v příslušném následujícím vydání časopisu FotoVideo a zveřejněno v galerii na těchto stránkách.

Pravidla »    Témata »


Top fotografka

O vítězce soutěžní kategorie Top fotografka rozhodnou všichni čtenáři hlasováním na stránkách www.fotografroku.cz. Hlasování probíhá vždy až po uzavření posledního kola soutěže Fotograf roku.

Pravidla »    Témata »


Fotografie roku

O Fotografii roku rozhodnou všichni čtenáři, kteří se zúčastní internetového hodnocení fotografií na těchto stránkách. Do kategorie jsou zařazeny všechny fotografie zaslané do soutěže Fotograf roku. Ta fotografie, která získá nejlepší výsledek bodového ohodnocení se stane Fotografií roku (Pozor!!! Hodnotí se známkou jako ve škole nejlepší 1 nejhorší 5).

Pravidla »    Témata »


Camera Magna

Největší, nejdůležitější, nejvýznamnější fotografický počin nebo událost roku. Vítěze této kategorii vybírá odborná porota z kandidátů navržených redakcí časopisu FotoVideo. Jedná se o jednu z nejprestižnějších cen soutěže.

Pravidla »    Témata »


Objev roku

Ten, kdo zaznamená největší počet bodů, respektive největší nárůst bodů v dlouhodobém hodnocení z roku na rok, tedy v porovnání s rokem předcházejícím, se stává Objevem roku.

Pravidla »    Témata »


Fotograf roku Junior

V této kategorii se hodnotí po jednotlivých kolech i dlouhodobě mladí fotografové z České a Slovenské republiky od 12 do 20 let.

Pravidla »    Témata »


Fotografická škola roku

Tato kategorie je určena pro školy a jejich aktivní fotografické kroužky či třídy. Škola, jejíž žáci získají nejvíce bodů v celoroční soutěži, vítězí.

Pravidla »    Témata »


Fotoklub roku

Tato nová kategorie je určena fotoklubů, kteří mají chuť poměřit své síly s konkurencí. Fotoklub, jehož členové získají nejvíce bodů v celoroční soutěži, vítězí.

Pravidla »    Témata »


Fotograf roku na cestách

Samostatná kategorie soutěže, kde počet vložených snímků není omezen. Omezeno je pouze téma fotografií a to na cestování.

Pravidla


Fotograf roku v přírodě

Samostatná kategorie soutěže, kde počet vložených snímků není omezen. Omezeno je pouze téma fotografií a to na přírodu.

Pravidla

 


Quick Photo

Samostatná kategorie soutěže, kde počet vložených snímků je omezen na číslo 50. Soutěžící svým vložením snímku do galerie kategorie ze svého mobilního telefonického přístroje či tabletu prohlašuje, že snímek byl pořízen skutečně tímto zařízením, jehož přesný typ a značku uvede v popisku snímku.

Pravidla


Video roku

Samostatná kategorie soutěže, kde počet vložených snímků je omezen na číslo 50. V této kategorii máte možnost vkládat videa (tedy jejich stránky s přesnými odkazy na uložení na YouTube či jiném stream portálu) do speciální galerie naší celoroční soutěže Fotograf roku.

Pravidla

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.