Fotograf roku - ročník 2006

Fotograf roku - ročník 2006

Fotograf roku 2006

Největší celoroční fotografická soutěž v České republice má své výherce, nejlepší účastníky ročníku 2006. Ocenění nejúspěšnějších soutěžících proběhlo 18.ledna 2007 v Austria meetings na Praze 1.

Znalci a odborní pedagogové soutěž Fotograf roku nazývají „Fotografickou Formulí 1“, jelikož se za svou šestiletou tradici postupně vyvinula v největší v republice. Přesto nosný pilíř soutěže zůstal po celou dobu stejný. Spočívá v tom, že úspěch každého fotografa závisí na jeho vytrvalosti a fotografické univerzálnosti.

O růstu soutěže vypovídají čísla. V roce 2005 porota vybírala z 10 778 zaslaných fotografií od 3 623 autorů, ale v roce 2006 již porotci vybírali z 21 848 fotografií od 6505 fotografů.

Společné foto - výherci
Výherci Fotografa roku 2006 s partnery soutěže.

Soutěž skládající se z 10ti kol uveřejňovaných v časopise FotoVideo a také na webových stránkách www.fotografroku.cz zaznamenala v posledním ročníku podstatnou inovaci v nahrávání snímků pomocí webového rozhraní www.fotografroku.cz, ve kterém mají soutěžící ihned po nahrání přehled o zaslaných snímcích a mohou tak vizuálně kontrolovat své fotografie v soutěži.

Celoroční soutěž hodnotila odborná porota ve složení Aleš Kuneš, Petr Velkoborský a Miroslav Němeček. Porotci postupně přičítali body za jednotlivá kola, která zněla: Má nejkrásnější krajina, Ženská tvář, Kouzlení zimy, Děti, Detail v architektuře, Barevná abstrakce, Večer a noc ve fotografii, Voda je živel, Jídlo a pití, Vše je v pohybu

Kdo byli letos ti nejlepší?

Na 1. místě se v celkovém žebříčku umístila Michaela Danelová, 2. místo získal Petr Novotný a bronzovou příčku obsadil Michal Hejna. Pořadí na dalších místech »

Závěrem soutěže jsou kromě nejlepších v žebříčku oceněni také fotografové ze speciálních kategorií:

  • Top fotografka - Michaela Danelová
  • Fotografie roku - autor Rostislav Kyša
  • Objev roku - Stanislav Navrátil
  • Mobilní fotografie roku - autor Pavel Koc
  • Nejlepší škola - Gymnázium J.Š. Baara
  • Fotograf roku junior - Petr Marhan
  • Camera Magna - udělena za velký přínos rozvoji fotografie v roce 2006 Galerii Langhans Praha

Ročník 2006


Partneři soutěže Fotograf roku 2006 byli:

Partneři

Partneři celoročních kategorií Fotograf roku 2006 byli:

Partneři
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.