FR 2022

Doufáme, že si další ročník nekonečné fotografické soutěže nebudete spojovat se slavným dílem Hlava 22, které je prvním a asi nejznámějším románem amerického spisovatele Josepha Hellera. Byl vydán už roku 1961 a my s naší soutěží začali až někdy na konci devadesátých let minulého století, tedy skoro o 40 let později. Každopádně v případě Hlavy 22 jde o jeden z nejvýznamnějších protiválečných románů 20. století a literární kritici ho často přirovnávají k Haškovým osudům dobrého vojáka Švejka za světové války. Prostřednictvím černého humoru a spousty absurdních situací výrazně tepe krutost a nesmyslnost války a odlidštěnost armádní byrokracie, což se v případě naší největší a nejvýznamnější české a slovenské fotografické soutěže stát nemůže!

Kdo má svůj soutěžní profil a vkládá do něj měsíc co měsíc snímky, má pokaždé i dost času na srovnávání, diskuse a hodnocení. Celá soutěž Fotograf roku se tedy odehrává na http://fotografroku.ifotovideo.cz a hodnocení jednotlivých témat je vydáváno každý měsíc v časopise FotoVideo, který je hlavním organizátorem.

Jinde výsledky nenajdete, ale můžete o nich třeba diskutovat na facebookovém profilu Fotograf roku nebo v uzavřené facebookové skupině s týmž názvem. Tak do toho a nebojte se ničeho, dvaadvacátý ročník může být váš!


SOUTĚŽNÍ TÉMATA ROČNÍKU 2022

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.