Témata - Fotograf roku ročník 2012

Ze zkušeností z dosavadních ročníků naší soutěže víme, že dokážete nejen sebe, ale i mnohé klasiky a profesionály překonat! Překvapena kvalitou vašich snímků bude jistě i v následujícím ročníku naše soutěžní porota. Není se vůbec čeho bát. Zúčastnit se je opravdu jednoduché, témata jsou i tentokrát šitá na míru. Velkou část z vás čeká zveřejnění vašich snímků v časopise FotoVideo a na serveru fotografroku.ifotovideo.cz, ty nejlepší z vás pak velmi hodnotné ceny věnované sponzory jednotlivých témat, kategorií a samozřejmě unikátní a zatím přísně tajená hlavní cena od generálního partnera. I my se tedy rádi necháme překvapit a budeme každé kolo očekávat s napětím vaše soutěžní snímky.

Moje krajina

Zdeněk Řehák - Mokřady u Teplé

I. kolo - výsledky ve FV 2/2012 (uzávěrka 05. 12. 2011)

Chtěli jste jednoduché „krajinářské“ téma a tak jsme vám ho zjednodušili na maximum. Ale nemyslete si, zdání může klamat. Mnoho ze soutěžících si v minulosti u podobně širokých témat pletlo pojmy. A navíc, konkurence bude v tomto případě opravdu veliká!

Galerie fotografií

 

 

 

 

 

 

 


Interiér

Leoš Tůma - Zámecké schody

II. kolo - výsledky ve FV 3/2012 (uzávěrka 02. 01. 2012)

Focení architektury je velmi oblíbené. Zkuste se podívat dovnitř domů městských,  venkovských, honosných i prostých, obývaných či institucionálních. Podívejte se odkud přichází světlo a jak dokáží být architekti interiérů kreativní.

Galerie fotografií

 

 

 

 

 


Chodím ulicí…

Jan Majdan - Zastávka

III. kolo - výsledky ve FV 4/2012 (uzávěrka 06. 02. 2012)

V zahraničí se tomu říká „Street photography“ a není to nic jiného než pohled na život kolem nás, který je krásný, veselý a dokáže překvapit. Právě i některé momentky a záběry situací a neznámých lidí v ulicích proslavily českou a slovenskou fotografii v zahraničí.

Galerie fotografií

 

 

 

 


Černobílá fotografie

Arpád Kiss - Pírko

IV. kolo - výsledky ve FV 5/2012 (uzávěrka 05. 03. 2012)

Zase jsme vám to zdánlivě zjednodušili, ale ani u tohoto tématu se nenechte oklamat jeho obecným názvem. Monochromaticky lze vyfotit vše, každý objekt i subjekt. Těšíme se na návrat klasických černobílých snímků do našich i vašich galerií. Bude jistě úžasný.

Galerie fotografií

 

 

 

 

 


Makro v přírodě

Dia Takácsová

V. kolo - výsledky ve FV 6/2012 (uzávěrka 09. 04. 2012)

A toto je jedno z témat, jehož obliba nesmírně roste. Můžete fotit květiny, broučky, v trávě, u vody, v písku u moře, v lese či na rozehřáté skále. Určitě budete potřebovat velkou trpělivost a také si třeba i přivstanete. Po ránu, v ranní rose či navečer? Zkuste to, zkuste!

Galerie fotografií

 

 

 

 

 

 


Divoká příroda

Lubomír Fleisig - Podvečerní setkání

VI. kolo - výsledky ve FV 7/2012 (uzávěrka 08. 05. 2012)

Příroda česká, slovenská i vzdálená. Příroda je odjakživa nesmírně kreativní a poskytuje miliony námětů. Flóra s faunou se doplňují a vy nebudete vědět kam se objektivem dříve podívat. Důležitý je zde objekt a jeho kreativní ztvárnění. Nebojte se být přímo u toho!

Galerie fotografií

 

 

 

 

 

 


Lidé

Petr Hejcman - Sfinga

VII. kolo - výsledky ve FV 9/2012 (uzávěrka 9. 07. 2012)

Doma, před domem, v ateliéru či na ulici? Portréty s modelem i příbuzným, umělé a připravené, aranžované i nearanžované, spontánní či klasické. Česká a slovenská portrétní fotografie je stará jako fotografie sama a ta současná stále hledá své úspěšné autory.

Galerie fotografií

 

 

 

 

 

 


Fotíme oblohu

Igor Paliatka - Mraky

VIII. kolo - výsledky ve FV 10/2012 (uzávěrka 06. 08. 2012)

Téma, které nám nabízí tvůrčí prostor po celý den i po celou noc. Ve dne mraky a slunce, v noci hvězdy a černočerná čerň. Počkáme si na vhodný okamžik za ranního rozbřesku nebo za soumraku? Na oblohu naší či pod Jižním křížem?

Galerie fotografií

 

 

 

 

 

 

 


Daleko od domova

Jiřina Doubková - Sestřičky

IX. kolo - výsledky ve FV 11/2012 (uzávěrka 03. 09. 2012)

Cestovatelská fotografie nesmí jako téma chybět v žádném ročníku naší soutěže. Přestože je této „Travel Photography“ věnována samostatná kategorie, pokuste se v tomto kole najít to nejlepší, co jste na svých cestách zachytili. A nemuselo to být zase až tak daleko… 

Galerie fotografií

 

 

 

 

 


Emoce a touha

Karolína Rusňáková - Schovaná

X. kolo - výsledky ve FV 12/2012 (uzávěrka 08. 10. 2012)

Snad i proto, že je to téma závěrečné, budiž hodně emotivní. Jeho šíře je nesmírná! Od emocí pozitivních jakými jsou smích, láskyplný pohled, štěstí, zamilovanost, přátelství, jásot, přes překvapení až po žal, nenávist, závist, strach a zlobu. 

Galerie fotografií

 

 

 

 

 

 

 


Poznámka: Soutěžní snímky lze nahrávat od 30. října 2010 přes webové rozhraní nejpozději do termínu uvedeném pod konkrétním tématem. Dvacet nejlepších fotografií uveřejníme vždy v tom vydání časopisu FotoVideo, jehož číslo také naleznete pod dotyčným soutěžním tématem.

Podmínky soutěže Fotograf roku naleznete zde.

Ještě jednou pozor! S námi se soutěží opravdu až do konce, celý rok! V každém vydání zveřejňujeme aktuální průběžné pořadí. Kromě vítězů jednotlivých kol vyhlašovaných v jednotlivých vydáních FotoVideo budou slavnostně zveřejněny i výsledky celkové, tedy celoroční za rok 2011. Proto si poznamenejte termíny pro všechna témata. Zúčastněte se všech kol. Objevte v sobě vztah k dalším fotografickým žánrům. Zapojte se. Vždyť kdo to nezkusí, nikdy nevyhraje!

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.