Fotograf roku 2006 - Kategorie

Naše úspěšná soutěž zahájená ročníkem 2001 pokračuje v roce 2006 za sponzorské účasti nejvýznamějších fotografických firem. Má opět svých deset zajímavých témat, určených amatérům i profesionálům. Naplánujte si proto své fotografování podle termínů jednotlivých témat tak, abyste stihli účast ve všech deseti kolech. Minulé ročníky ukázaly, že konkurence mezi vámi je velmi vyrovnaná, a proto se o vítězi rozhoduje opravdu až v posledním kole. Tradice kvalitní české a slovenské fotografické i filmové školy se nezapře. V pátém ročníku můžete soutěžit v těchto kategoriích:


Fotograf roku 2006

Hlavní soutěžní kategorie, soutěžit mohou všichni zájemci o fotografii jakéhokoliv věku. Dvacet nejlepších fotografií v příslušném tématu je otištěno v příslušném následujícím vydání časopisu FOTO VIDEO a zveřejněno v galerii na těchto stránkách.

Pravidla »    Témata »


Top fotografka

O vítězce soutěžní kategorie Top fotografka rozhodnou všichni čtenáři hlasováním na stránkách www.fotografroku.cz. Hlasování probíhá vždy až po uzavření posledního kola soutěže Fotogra roku.

Pravidla »    Témata »


Fotografie roku

O Fotografii roku rozhodnou všichni čtenáři, kteří se zúčastní internetového hlasování o nejlepší fotografii na těchto stránkách. Do kategorie je zařazeno vždy dvacet nejlepších fotografií v příslušném tématu vyhodnocených odbornou porotou v kategorii Fotograf roku 2005. Ta fotografie, která získala absolutně nejvíce hlasů ze všech témat, se stává Fotografií roku.

Pravidla »    Témata »


Camera Magna

Největší, nejdůležitější, nejvýznamnější fotografický počin nebo událost roku. Postup hlasování čtenářů a návštěvníků serveru www.fotografroku.cz je stejný jako u předchozí kategorie. Jedná se o jednu z nejprestižnějších cen soutěže.

Pravidla »    Témata »


Mobilní fotografie roku

Pošlete ze svého mobilního telefonu MMS snímek na adresu MMS@fotografroku.cz a zúčastněte se soutěže o nejzajímavější MMS snímek roku.

Pravidla »    Témata »


Objev roku

Ten, kdo zaznamená největší počet bodů, respektive největší nárůst bodů v dlouhodobém hodnocení z roku na rok, tedy v porovnání s rokem předcházejícím, se stává Objevem roku.

Pravidla »    Témata »


Fotograf roku Junior

V této kategorii se hodnotí po jednotlivých kolech i dlouhodobě mladí fotografové z České a Slovenské republiky do 26. let.

Pravidla »    Témata »


Fotografická škola roku

Tato kategorie je určena pro školy a jejich aktivní fotografické kroužky či třídy. Škola, jejíž žáci získají nejvíce bodů v celoroční soutěži, vítězí.

Pravidla »    Témata »

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.