FR 2024

Stejně, jako nový školní rok, je zde i nový ročník soutěže Fotograf Roku. 

Existuje mnoho fotografických soutěží vypisovaných pravidelně různými subjekty. Mezi ty, které mají nejvíce aktivních účastníků, patří právě tato. Jsme rádi, že časopis FotoVideo a jeho web ifotovideo.cz jsou těmi médii, kterým se před léty podařilo takovou soutěž zorganizovat a uvést do povědomí široké fotografické veřejnosti v České i Slovenské republice. Znalci, fotografové a odborní pedagogové jí už neřeknou jinak než "fotografická formule 1". Stala se nejen prubířským kamenem kreativity desetitisíců soutěžících, ale i dokonalým odrazovým můstkem k fotografické kariéře. A víte proč? Protože je všestranná, univerzální, vyžaduje talent a schopnost přizpůsobit se každému tématu a jejích dvanáct témat vás po celý rok nenechá spát.

Z mnohaletých zkušeností víme, že nejúspěšnější jsou ti, kteří si hned na začátku pročtou nová témata (najdete je na následujících stránkách), promyslí si, kam mohou sáhnout do svého archivu, co ke kterému tématu bude třeba nafotit a u kterých si věří. Důležité je stále sledovat vývoj všech okruhů, průběh každé kategorie.

Kdo má svůj soutěžní profil a vkládá do něj měsíc co měsíc snímky, má pokaždé i dost času na srovnávání, diskuse a hodnocení. Celá soutěž Fotograf roku se tedy odehrává na http://fotografroku.ifotovideo.cz a hodnocení jednotlivých témat je vydáváno každý měsíc v časopise FotoVideo, který je hlavním organizátorem.

Jinde výsledky nenajdete, ale můžete o nich třeba diskutovat na facebookovém profilu Fotograf roku nebo v uzavřené facebookové skupině s týmž názvem. Tak do toho a nebojte se ničeho, tento další ročník může být váš!

SOUTĚŽNÍ TÉMATA ROČNÍKU 2024

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.