INSTAX Fotograf/Photo

Speciální kategorie 17. Fotografa roku. UZAVŘENO a porota hodnotí!

Jeden snímek, jeden okamžik, jedna vteřina. Zachyťte kouzlo momentu s Instaxem! Okamžitá fotografie od Fujifilmu přináší více barev do každodenního života.

Fujifilm_350

Nová kategorie 17. ročníku soutěže Fotograf roku!

Stačí fotografii vytvořit, naskenovat co nejkvalitněji, přihlásit se přes naše soutěžní rozhraní a nahrát. Ostatní podmínky jsou stejné jako v celé soutěži Fotograf roku. Fotografie v digitální podobě zasílejte ve formátu JPG, minimální požadovaná velikost fotografií je 800 x 600 pixelů a maximální velikost může být 1600 x 1200 pixelů. Maximální velikost souboru může být 1,5 MB (1 572 864 B). Všechny soutěžní fotografie nahrané elektronicky prostřednictvím těchto našich webových stránek budou uveřejněny v internetové galerii fotografií na stránkách Fotografa roku ( s výhradou dle odst. 5 soutěžních podmínek viz: http://fotografroku.ifotovideo.cz/o-soutezi-1/#podminky ).

Jedná se o samostatnou kategorii, kde počet vložených snímků jedním autorem  je omezen na 50.  

POZOR! UZÁVĚRKA TÉTO KATEGORIE JE 1. ŘÍJNA 2017

GALERII TÉTO KATEGORIE NAJDETE ZDE

K přirozeným touhám dnešních mladých lidí patří podělit se o fotografie ze svých chytrých telefonů se svými přáteli. K tomu jim nyní díky FUJIFILM stačí pouhé tři kroky díky kapesní tiskárně Instax Share SP-2, která vyrobí snímek stejně rychle a navíc z vašeho chytrého telefonu. 

Instax Share SP-2

Pomocí aplikace Fujifilm Instax Share, kterou si bezplatně stáhnete do svého telefonu, si můžete fotky různě upravovat pomocí filtrů, šablon, textů či ořezu. Vytisknout si můžete fotografie z galerie telefonu, stejně tak ze svých sociálních profilů nebo vyfotíte momentku přímo v místě a čase. Aplikace pošle fotografii do tiskárny a za 10s dostanete hotovou fotografii. Tiskárnu Instax Share SP-2 může využít i každý majitel fotoaparátu se zabudovanou wi-fi. Fotografie z vašeho profesionálního fotoaparátu tak dostane ihned hmatatelnou podobu.

O SPOLEČNOSTI FUJIFILM A INSTANTNÍ FOTOGRAFII

Společnost Fujifilm byla založená v roce 1934 se zaměřením na produkci fotografických filmů. Letos si připomínáme 51. výročí Fujifilm v Evropě. Ze svého původního podnikání se firma diverzifikovala, rozšířila se na nové trhy, aby se stala úspěšnou mezinárodní korporací s vedoucí pozicí v mnoha oblastech podnikání.

Současným trhem hýbe stylový a zábavný instantní fotoaparát Instax, který dokáže produkovat okamžitou fotografii. Zachytí tak kouzlo momentu, který uchová ve formě malé fotografie. Fotoaparát Instax je ideální pro narozeninovou či jakoukoli oslavu, svatbu či výlety. Každého, kdo má rád kvalitní fotografie pořízené jednoduše a bez složitého nastavení, osloví kompaktní fotoaparát Instax s jednoduchým moderním stylovým designem, kvalitou obrazu a inovativními režimy pro kreativní fotografii.

instax-logo-600px.jpg

Instantní fotografie ale není žádnou novinkou. Objevila se již v polovině minulého století. První fotoaparát, který dokázal okamžitě produkovat hotové fotografie, uvedl Edwin Land v roce 1947. Instantní snímek má několik základních charakteristik a to je malý formát, bílý rámeček a specifickou barevnost. Princip instantní fotografie je poměrně jednoduchý, po exponování snímku držíte během několika málo okamžiků v ruce hotovou fotografii, kterou můžete prezentovat okolnímu světu nebo s ní naopak někoho podarovat.

Společnost Fujifilm nabízí instantní fotoaparáty Instax v několika modelech, které se liší v možnostech fotografování a nabídkou režimů. Fotoaparáty Instax lze navíc rozdělit do dvou kategorií podle velikosti výsledné fotografie – Mini a Wide. Instax Mini produkuje fotografii o velikosti 86x54cm, výsledná plocha fotografie je 62x46cm. Fotografie má velikost vizitky, díky čemuž se vejde do peněženky a vytváří tak skvělou památku. Instax Wide pracuje s fotografií dvakrát větší.  Na jaro 2017 je oznámen nový model Instax Square, který bude produkovat čtvercovou fotografii.

INSTAX Mini 8

Instax mini 8 je základním modelem, který je velmi jednoduchý na ovládání. Volbu režimů zvládá automaticky podle množství světla, podle nějž rozpozná atmosféru focení  - interiér, zataženo, slunečno, plus volbu Hi-Key. Existuje v sedmi pastelových barvách – růžová, bílá, žlutá, modrá, fialová, červená a černá.

INSTAX Mini 8

INSTAX Mini 8

Instax mini 70 je podobně jako ostatní modely řady Instax velmi jednoduchý kompaktní fotoaparát produkující instantní fotografii. S fotografií se dá pracovat i kreativně. Fotoaparát instax mini 70 je nabízen v šesti barevných provedeních – Canary Yellow, Island Blue, Moon White, Red, Black a Gold. Svým moderním designem je fotoaparát Instax Mini 70 atraktivním módním doplňkem. Výsuvný objektiv fotoaparátu je složený ze dvou čoček, jeho efektivní ohnisko činí 60mm a světelnost je f12,7. Ostření funguje v závislosti na vybraném režimu v rozmezí od 30 cm nebo 60 cm do nekonečna. Vestavěný automatický elektronický blesk je samozřejmostí. Součástí fotoaparátu je i mini LCD, na kterém se zobrazuje počitadlo expozic (počet neexponovaných snímků), režim fotografování (Selfie, Makro, Krajina, Výplňkový blesk, Hi-Key, Auto) a režim samospouště (1 snímek / 2 snímky). Instax mini 70 disponuje širokou paletou režimů fotografování, které umožňují fotografovat v nejrůznějších situacích. Můžete zvolit režim „Selfie“, který automaticky upraví úroveň jasu a ohniskovou vzdálenost pro pořízení autoportrétu. Pomocí Selfie zrcátka vedle objektivu můžete zkontrolovat kompozici snímku. K pořizování skupinových fotografií slouží doplňky jako držák na stativ či funkce samospouště. Dále nabízí režim „Makro“, pomocí něhož lze fotografovat z minimální vzdálenosti 20 cm od objektivu, a režim „Krajina“ pro fotografování vzdálených panoramat. Fotoaparát Instax o váze pouhých 281 gramů nabízí i funkci automatického nastavení expozice, která umožňuje zachytit hlavní objekt i pozadí snímku s přirozenou úrovní jasu a krásnou zřetelností. Není nutno provádět žádná speciální nastavení; stačí pouze stisknout spoušť a fotoaparát automaticky změří intenzitu okolního osvětlení a upraví podle ní dobu expozice a intenzitu blesku. Tato funkce umožňuje zachovat přirozený jas i v interiéru, kde se obvykle vyskytují problémy s příliš tmavým pozadím.

INSTAX Mini 70

INSTAX Mini 70

INSTAX Mini 70

INSTAX Mini 70

Instax Mini 90 nabízí pokročilé funkce, jako je možnost pořízení snímků s expozičním momentem B (Bulb) či vytvoření působivých dvou-expozic. Instax Mini 90 je dále vybaven režimem „Makro“, „Děti“, „Party“, „Krajina“ a vysoce výkonným bleskem, s jehož intenzitou se dá manipulovat. Fotoaparát je vybaven akumulátorem Li-Ion k opakovanému nabíjení.

Filmy pro Instax Mini se prodávají zvlášť, jedna náplň obsahuje 10 filmů. Filmy disponují jedinečnou a specifickou barevností. Klasický bílý rámeček můžete vyměnit za barevné grafické variace, které jsou v nabídce, např. Comics, Airmail, Star nebo Candypop. Nově se objevuje i černobílý film, který dodává fotografii jedinečnou atmosféru.

film-mini-candypopfilm-mini-airmailfilm-mini-comicfilm-mini-rainbowfilm-mini-stainedglas

Využití fotografií je pak na každého kreativitě a představivosti. Rámeček fotografie umožňuje napsat vzkaz či jakýkoliv text, kterým můžete udělat radost blízké osobě v podobě osobního přání, vizitky, jmenovky na vánoční dárky či si můžete vyrobit vlastní foto stěnu, která vám připomene zažité momentky.

sky-blue-box-01v2

Řada Instax Mini je obzvláště populární mezi teenagery a mladými dynamickými lidmi, protože umožňuje ihned zhotovit analogové fotografie. Ale svou jednoduchostí je ideální i pro starší generaci. S boomem digitálních fotoaparátů a chytrých telefonů rostla i obliba digitálních fotografií. Analogový způsob naproti tomu umožňuje vytvářet okamžitě reálné snímky, svojí převratnou koncepcí vyvolal nebývalý zájem a inspiroval mnoho lidí po celém světě.

INSTAX přání

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.