Témata - Fotograf roku ročník 2009

Ze zkušeností z dosavadních ročníků naší soutěže víme, že dokážete nejen sebe, ale i mnohé klasiky a profesionály překonat! Překvapena kvalitou vašich snímků bude jistě i v následujícím ročníku naše soutěžní porota. Není se vůbec čeho bát. Zúčastnit se je opravdu jednoduché, témata jsou i tentokrát šitá na míru. Velkou část z vás čeká zveřejnění vašich snímků v časopise FotoVideo a na serveru fotografroku.ifotovideo.cz, ty nejlepší z vás pak velmi hodnotné ceny věnované sponzory jednotlivých témat, kategorií a samozřejmě unikátní a zatím přísně tajená hlavní cena od generálního partnera. I my se tedy rádi necháme překvapit a budeme každé kolo očekávat s napětím vaše soutěžní snímky.

Černobíle…

Jan Zábranský

I. kolo – vyhlášení ve FotoVideo 11/2008 (uzávěrka 10. 11. 2008)

„Umím to i černobíle?“ Otázka, kterou si klade každý současný digitální fotograf při pohledu na vzácné poklady světové černobílé fotografie. Není nic jednoduššího než to zkusit, co říkáte? A nebojte se jakéhokoli tématu. Umíte to oba – vy i váš přístroj.

Galerie fotografií


Portréty dětí

Jan Veber

II. kolo – vyhlášení ve FotoVideo 12/2008 (uzávěrka 12. 01. 2009)

Nejfotografovanější téma? Snad ano, snad ne tak úplně. Děti jsou to nejkrásnější, co můžete svým objektivem zachytit. A nebojte se ani detailu. Úsměv a výraz dětské tváře má mnoho podob, a pokud se podíváte do fotografické teorie, zjistíte, že portrét nemusí být jen klasický…

Galerie fotografií


Královna zima

Karen Vimmerová

III. kolo – vyhlášení 1/2009 (uzávěrka 09. 02. 2009)

Zachyťte krásnou a nikdy neopakovatelnou zimu ve všech jejích podobách. Ukažte, jak kouzlí, jak mámí každého fotografa svou úžasnou barevností, odrazy, lesky a nedefinovatelným světlem. Využijte své zimní brouzdání sněhem k úžasnému fotografování.

Galerie fotografií


Po setmění

Ladislav Chmelař

IV. kolo – vyhlášení 3/2009 (uzávěrka 09. 03. 2009)

Vidět i zbytky světla a hluboké stíny a neuvěřitelné množství tmavých odstínů barev. V tom je krása večerní a noční fotografie. Světlo a stín, večer a noc se prolínají a promítají ve všech fotografických žánrech. Je to široké téma, viďte?

Galerie fotografií


Architektura a památky

Tomáš Lajmon

V. kolo – vyhlášení 4/2009 (uzávěrka 13. 04. 2009)

Domy, ulice, nábřeží, architektonické celky, detaily fasád i průzorů staveb, krásy zašlé i současné slávy malých i velkých monumentů – to vše a ještě více najdete v tomto vděčném a krásném tématu, ať už se na něj vrhnete se stativem, či bez!

Galerie fotografií


Makrofotografie

Roman Šrubař

VI. kolo – vyhlášení 5/2009 (uzávěrka 11. 05. 2009)

Brouček, motýl, blecha, list, kvítek, voda, kůra, kámen, kov, dřevo a další a další. Makrosvět je prostě nádherný a ten, kdo do něj vnikne, se může kdykoli vracet. Nastavte si správný režim, vyberte vhodný objektiv a třeba i klekněte na kolena. Vyplatí se to!

Galerie fotografií


Stromy

David Havelík

VII. kolo – vyhlášení 6/2009 (uzávěrka 13. 07. 2009)

Kdo by nemiloval ty krasavce a velikány, osamělé i v hloučcích, na podzim, na jaře i v létě, zimu samozřejmě nevyjímaje, s paprsky ranního či podvečerního svitu, pronikajícími větvemi jejich korun. To jsou stromy, pevné, s kořeny hluboko zapuštěnými…

Galerie fotografií


Půvaby květin

Petr Novotný

VIII. kolo – vyhlášení 7/2009 (uzávěrka 10. 08. 2009)

Oblíbený Dr. Václav Větvička jednou vtipně porovnával krásu květin s akty pánů Saudků a Drtikolů a připomněl, že fotit květinu je daleko odvážnější! Fotograf totiž zobrazuje v detailech přímo květy – tedy rozmnožovací orgány rostlin…

Galerie fotografií


Krásy krajiny

Kateřina Göttlichová

IX. kolo – vyhlášení 9/2009 (uzávěrka 14. 09. 2009)

Téma široké jako krajina sama. Nemusíte snít, a přesto jste při tvorbě krajinných portrétů vtahováni obrovskou magickou silou dovnitř a netrvá dlouho a podlehnete. Žádný váš záběr nebude stejný ať už z domova či cizích krajů.

Galerie fotografií


Úlovky z dovolené

Petr Strasenský

X. kolo – vyhlášení 10/2009 (uzávěrka 12. 10. 2009)

Nezapomněli jste si nic do své fotografické brašny? Máte s sebou veškeré a dobře fungující fotografické vybavení? Tak vyrazte a ulovte nám svým objektivem to, co se vám na dovolené a o prázdninách nejvíce líbilo.

Galerie fotografií


Poznámka: Soutěžní snímky nahrávejte přes webové rozhraní nejpozději v termínu uvedeném pod konkrétním tématem. Dvacet nejlepších fotografií uveřejníme vždy v tom vydání časopisu FotoVideo, jehož číslo také naleznete pod dotyčným soutěžním tématem.

Podmínky soutěže Fotograf roku naleznete zde.

Ještě jednou pozor! S námi se soutěží opravdu až do konce, celý rok! V každém vydání zveřejňujeme aktuální průběžné pořadí. Kromě vítězů jednotlivých kol vyhlašovaných v jednotlivých vydáních FotoVideo budou slavnostně zveřejněny i výsledky celkové, tedy celoroční za rok 2007. Proto si poznamenejte termíny pro všechna témata. Zúčastněte se všech kol. Objevte v sobě vztah k dalším fotografickým žánrům. Zapojte se. Vždyť kdo to nezkusí, nikdy nevyhraje!

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.