Témata - Fotograf roku ročník 2015

Existuje mnoho fotografických soutěží vypisovaných pravidelně různými subjekty. Mezi ty, které mají nejvíce aktivních účastníků, patří právě tato. Jsme rádi, že časopis FotoVideo a jeho web ifotovideo.cz jsou těmi médii, kterým se před léty podařilo takovou soutěž zorganizovat a uvést do povědomí široké fotografické veřejnosti v České i Slovenské republice. Znalci, fotografové a odborní pedagogové jí už neřeknou jinak než "fotografická formule 1". Stala se nejen prubířským kamenem kreativity desetitisíců soutěžících, ale i dokonalým odrazovým můstkem k fotografické kariéře. A víte proč? Protože je všestranná, univerzální, vyžaduje talent a schopnost přizpůsobit se každému tématu a jejích dvanáct témat vás po celý rok nenechá spát.

Naše úspěšná soutěž, kterou jsme zahájili ročníkem 2001, pokračuje i v letošním roce za partnerské účasti těch nejvýznamnějších fotografických firem. Je rozšířená! Má dvanáct široce otevřených témat a spoustu zajímavých kategorií. Naplánujte si proto své fotografování podle termínů jednotlivých okruhů, abyste stihli svou kvalitní účast ve všech dvanácti kolech. 

UMĚNÍ ARCHITEKTURY

Petr Strasenský-web

I. kolo - výsledky ve FV 1/2015 (uzávěrka 9. 11. 2014)

Zachytit umění autorů velkých staveb i jejich malých detailů je rovněž umění, nemyslíte? Každá budova je socha s vlastním příběhem, každý její drobný prvek vhodným objektem a dárcem stínů!

Galerie fotografií

 


KRAJINA STÍNŮ A HVĚZD

Miloslav Doubrava-web


II. kolo - výsledky ve FV 2/2015 (uzávěrka 7. 12. 2014)

Máte také rádi ten božský klid při pozdních západech nebo časných východech slunce? Baví vás temnoty a záhady jemných a posledních paprsků hvězd kreslících kontury tajemna v každém prostředí?

Galerie fotografií

 


ZVÍŘATA, ZVĚŘ I MAZLÍČCI

Anna Lhoťanová-web

III. kolo - výsledky ve FV 3/2015 (uzávěrka 4. 1. 2015)

Až půjdete fotit divokou přírodu a budete-li mít trpělivost, zvládnete i to, co mnozí obdivují jen v knihách, na výstavách a v kalendářích. Máte nespočet šancí, jen je pořádně a nevšedně uchopit.

Galerie fotografií

 


DIVOKÁ PŘÍRODA

Věra Kuttelvaserová-web

IV. kolo - výsledky ve FV 4/2015 (uzávěrka 1. 2. 2015)

Kdo by se nepustil do skvělé a vzrušující práce uprostřed matičky přírody? Možností zachytit opravdovou divočinu bez kamufláže ve všelikých zahradách je opravdu moc a ve všech ročních, denních i nočních obdobích!

Galerie fotografií

 


SVATBY A OSLAVY

Markéta Benešová-web

V. kolo - výsledky ve FV 5/2015 (uzávěrka 1. 3. 2015)

Zvláštní a hodně diskutované fotografické téma, které si troufá zvládnout každý a ještě za něj vyinkasovat v domnění, že to jeho přístroj zvládne za něj. Ale nemylme se! I profík tu může pohořet!

Galerie fotografií

 


DĚTI JSOU FOTOGENICKÉ

Zuzana Cajzlová-web

VI. kolo - výsledky ve FV 6/2015 (uzávěrka 5. 4. 2015)

...a opravdu v každém věku. Nebojte se tohoto - pro někoho ožehavého - tématu, fotograf to má prostě vždy těžké, ale když ví, jak na to, je vše snadné. Pozor na strnulé a statické záběry!

Galerie fotografií

 


FENOMÉN STREET FOTO

Martina Perglerová-web

VII. kolo - výsledky ve FV 7/2015 (uzávěrka 3. 5. 2015)

Nosíte svůj fotografický přístroj stále s sebou? Pokud chcete ty nejlepší a hlavně nejúspěšnější záběry, musíte vidět a být ve střehu nejen v ulicích a zákoutích, kavárnách či v davu..Tak koho potkáte?

Galerie fotografií

 


FOTÍME GLAMOUR A MÓDU

Barbora Snášelová-web

VIII. kolo - výsledky ve FV 8/2015 (uzávěrka 7. 6. 2015)

Témata krásná, vzrušující, nesnadná a pro všechny fotografy lákavá. Nepleťte si zase až tak s portrétem, či naopak s aktem. Víte, jak na to? Zúčastnili jste se naší velké soutěže v roce 2014?

Galerie fotografií

 


FOTOGRAFICKÝ AKT

Miroslav Hakavec-web

IX. kolo - výsledky ve FV 9/2015 (uzávěrka 5. 7. 2015)

A tady je prostor pro ty, kteří se nebojí uchopení složité a naprosto neopakovatelné krásy křivek a zákoutí ženského i mužského těla. Je mnoho "soutěží" s tímto tématem, u nás jde však především o kvalitu!

Galerie fotografií


SPORT A POHYB

Adriana Baková-web

X. kolo - výsledky ve FV 10/2015 (uzávěrka 2. 8. 2015)

Ukážete mnohým, rádoby "sportovním" fotografům, že lze pohyb a krásu sportu a neposednosti fotit i s nápadem? Hlavně nikoho nekopírovat. Zkusme pozvednout tento žánr tam, kam patří!

Galerie fotografií


MAKRO A CLOSE-UP

Petr Wolf-web

XI. kolo - výsledky ve FV 11/2015 (uzávěrka 6. 9. 2015)

Stejně jako spousta lidí fotí své děti a své mazlíčky, stále větší množství fotografů se věnuje krásám miniatur světa, který stále nabízí, mnohými dosud neobjeven, spoustu příběhů a překvapení.

Galerie fotografií


ČERNOBÍLÁ KRÁSA

Robert Adamec-web

XII. kolo - výsledky ve FV 12/2015 (uzávěrka 4. 10. 2015)

V tomto případě asi není třeba radit. Černobíle se fotografovalo, fotí a bude fotit naprosto vše! V každém žánru můžete najít černobílé kouzlo a některé jsou v mnochromatu přímo královské!

Galerie fotografií


Poznámka: Soutěžní snímky lze nahrávat od 26. září 2014 přes webové rozhraní nejpozději do termínu uvedeném pod konkrétním tématem. Dvacet nejlepších fotografií uveřejníme vždy v tom vydání časopisu FotoVideo, jehož číslo také naleznete pod dotyčným soutěžním tématem.

Podmínky soutěže Fotograf roku naleznete zde.

Ještě jednou pozor! S námi se soutěží opravdu až do konce, celý rok! V každém vydání zveřejňujeme aktuální průběžné pořadí. Kromě vítězů jednotlivých kol vyhlašovaných v jednotlivých vydáních FotoVideo budou slavnostně zveřejněny i výsledky celkové. Proto si poznamenejte termíny pro všechna témata. Zúčastněte se všech kol. Objevte v sobě vztah k dalším fotografickým žánrům. Zapojte se. Vždyť kdo to nezkusí, nikdy nevyhraje!

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.