Témata - ročník 2006

Ze zkušeností z dosavadních ročníků naší soutěže víme, že dokážete nejen sebe, ale i mnohé klasiky a profesionály překonat! Překvapena kvalitou vašich snímků bude jistě i v následujícím ročníku naše soutěžní porota. Není se vůbec čeho bát. Zúčastnit se je opravdu jednoduché, témata jsou i tentokrát šitá na míru. Velkou část z vás čeká zveřejnění vašich snímků v časopise FotoVideo a na serveru www.ifotovideo.cz, ty nejlepší z vás pak velmi hodnotné ceny věnované sponzory jednotlivých témat, kategorií a samozřejmě unikátní a zatím přísně tajená hlavní cena od generálního partnera. I my se tedy rádi necháme překvapit a budeme každé kolo očekávat s napětím vaše soutěžní snímky.


Má nejkrásnější krajina

Jan Zeman – Touha po životě

I. kolo – 1–2/2006 (uzávěrka 13. 11. 2005)

Vzpomínáte si na své dětství u babičky na venkově, obdivujete krásy jižních krajů, Českomoravské vrchoviny, africké pouště, obrysů Sněžky, víte, kde jste fotili svou první krajinu? Zachyťte i pro nás pro všechny co nejvíce nezapomenutelného krásna z krajin u nás i v dalekých zemích.

Časopis FotoVideoCenu pro vítěze I. kola věnuje Časopis FotoVideo.

Galerie fotografií


Ženská tvář

Josef Lončák – Robinsonka

II. kolo – 3/2006 (uzávěrka 10. 01. 2006)

Žena je, byla i bude stálým a nejvděčnějším tématem všech umělců, fotografy nevyjímaje. Nemusí však být člověk umělcem, aby si nevšiml krásy ženského obličeje, jemného stínu ve tváři, rozesmátého úsměvu, začínající vrásky, hebkosti dívčí tváře. Zachyťte neopakovatelný portrét nejkrásnějšího tvora na světě.

Časopis FotoVideoCenu pro vítěze II. kola věnuje Časopis FotoVideo.

Galerie fotografií


Kouzlení zimy

Jana Zeithammerová – Ledová noc

III. kolo – 4/2006 (uzávěrka 14. 02. 2006)

Zachyťte výtvory zimy, její atmosféru a využijte překrásného zimního světla ovlivněného sluncem nízko nad obzorem. Zima kouzlí nejen na oknech, její zásluhou vznikají neopakovatelné mnohotvary, zima je inspirací pro krajináře, portrétisty, makrofotografy, fotografy zátiší, vlastně pro všechny fotografy.

OlympusCenu pro vítěze III. kola věnuje Olympus.

Galerie fotografií


Děti

Renata Štěpařová – Štěstí z pouti

IV. kolo – 5/2006 (uzávěrka 14. 03. 2006)

Fotografování dětí vlastních i cizích je velmi oblíbeným počínáním mnoha lidí. Jistou roli v tom hraje i hrdost na vlastní potomstvo. Můžete tedy fotografovat do rodinného alba, můžete si s fotoaparátem s dětmi hrát a můžete fotografovat děti na svých cestách v cizině.

FujiFilmCenu pro vítěze IV. kola věnuje FujiFilm.

Galerie fotografií


Detail v architektuře

Petr Strasenský – Pod Altánem

V. kolo – 6/2006 (uzávěrka 09. 04. 2006)

Často se díváme na architektonické celky, dokážeme zachytit celé domy či katedrály, avšak občas přehlížíme ty nádherné detaily, které na fasádách, okapech, střechách, oknech či dveřích zanechaly tvůrčí hlavy architektů a šikovné ruce řemeslníků. Chce to se přiblížit a vyhledat tu krásu.

CanonCenu pro vítěze V. kola věnuje Canon.

Galerie fotografií


Barevná abstrakce

Martin Šurka – Abstract

VI. kolo – 7–8/2006 (uzávěrka 07. 05. 2006)

Obdivuhodné jsou směsi barev, které dokáže zachytit barevná fotografie. Vaše možná i první abstraktní dílo (a nebojte se to zkusit) bude výrazem vaší fantazie, výrazem vaší momentální nálady. Abstrakce je často velmi těžko dešifrovatelná, a přesto má v umění svůj řád. Není to tedy chaos.

OlympusCenu pro vítěze VI. kola věnuje Olympus.

Galerie fotografií


Večer a noc ve fotografii

Josef Šimeček – Loket

VII. kolo – 9/2006 (uzávěrka 11. 06. 2006)

Neuvěřitelné množství jemných odstínů šedé i černé najdete nejen v dokonalé černobílé fotografii. Magická světla večerů a nocí vždy lákala fotografy k zachycení neopakovatelných kouzel, která i nepatrný plamínek svíčky dokáže vytvořit. Večerní ruch kolonád, noční portrét, noční krajina a...

FotoStarCenu pro vítěze VII. kola věnuje FotoStar.

Galerie fotografií


Voda je živel

Jiří Novák – Pohled z Norska

VIII. kolo – 10/2006 (uzávěrka 13. 08. 2006)

Kouzelná tajemství vodních hlubin snímaná podvodním fotoaparátem, království ryb, zurčení jarního potůčku, tiché tůně, mohutné řeky, přívaly vln a povodní, neuvěřitelně přesná a lesklá vodní hladina, útvary, které voda a vodní eroze vytvořila. S vodou zápasíme, vodu obdivujeme, milujeme a fotografujeme.

FastCenu pro vítěze VIII. kola věnuje Fast.

Galerie fotografií


Jídlo a pití

Zdeněk Dvořák – Campari se sodou

IX. kolo – 11/2006 (uzávěrka 10. 09. 2006)

Když fotíme zátiší, bývá to často jídlo a pití. Jsou to oblíbená témata reklamní fotografie, spoustu fotografií méně či více povedených najdete v hojně vydávaných kuchařkách a ženských časopisech. Fotíme sebe a svou rodinu při jídle doma i na dovolené… Zkuste to. Jídlo a pití uvidíte všude a každý den.

FotoŠkodaCenu pro vítěze IX. kola věnuje FotoŠkoda.

Galerie fotografií


Vše je v pohybu

Lubor Koníček – Přelet nad náměstím

X. kolo – 12/2006 (uzávěrka 08. 10. 2006)

Vše se kolem nás pohybuje. Může a nemusí to být jen sport – pohyb pro zdraví. Pohyb je všude kolem nás, rychlý, pomalý, mnohdy prostým okem nepostižitelný. Váš objektiv jej určitě dokáže včas postihnout. A možná to bude i umělý pohyb fotoaparátem? Necháme to na vás. Však si poradíte!

UMAXCenu pro vítěze X. kola věnuje UMAX.

Galerie fotografií


Poznámka: Soutěžní snímky nahrávejte přes webové rozhraní nejpozději v termínu uvedeném pod konkrétním tématem. Pokud zasíláte snímky klasickou poštou, odesílejte je vždy tak, aby byly doručeny do naší redakce nejpozději v uvedeném termínu. Vítězné snímky a další vybrané záběry uveřejníme vždy v tom vydání časopisu FotoVideo, jehož číslo také naleznete pod dotyčným soutěžním tématem.

Své fotografie můžete nahrávat přes stránky www.fotografroku.cz prostřednictvím tzv. správce fotografií (odkaz Vložení fotografií). Do každého tématu můžete zaslat maximálně 5 soutěžních fotografií. Fotografie v digitální podobě musí být ve formátu JPG, minimální požadovaná velikost fotografií je 1600 x 1200 pixelů, maximální velikost souboru může být 1,5 MB (1 572 864 B). Důležité upozornění: nezasílejte již své snímky e-mailem, takto zaslané fotografie nebudou zařazeny do soutěže. Všechny soutěžní fotografie nahrané elektronicky prostřednictvím webových stránek budou uveřejněny v internetové galerii fotografií na stránkách Fotografa roku. Fotografie můžete zasílat také poštou (max. 5 ks), formát minimálně 10 x 15 cm a maximálně 18 x 24 cm, na adresu FotoVideo, Velvarská 45, 160 00 Praha 6. Ke každé fotografii zaslané v papírové podobě musí být pevně přilepen kompletně vyplněný kupon, který naleznete v každém vydání FotoVideo. Základem pro vyhodnocení snímků odbornou porotou jsou snímky v elektronické podobě, snímky zaslané poštou budou naskenovány do elektronické podoby a takto i vyhodnoceny. Nejlepších 20 fotografií na dané téma v hlavní kategorii je publikováno vždy v příslušném následujícím vydání FotoVideo.

Soutěžící současně se zasláním snímků do této soutěže souhlasí s jejich využitím k propagaci organizátora soutěže a soutěže samé. Účastníci souhlasí s publikováním svých fotografií v tiskové podobě nebo v elektronické formě v rámci soutěže bez nároků za autorská práva.

Ještě jednou pozor! S námi se soutěží opravdu až do konce, celý rok! V každém vydání zveřejňujeme aktuální průběžné pořadí. Kromě vítězů jednotlivých kol vyhlašovaných v jednotlivých vydáních FotoVideo budou slavnostně zveřejněny i výsledky celkové, tedy celoroční za rok 2006. Proto si poznamenejte termíny pro všechna témata. Zúčastněte se všech kol. Objevte v sobě vztah k dalším fotografickým žánrům. Zapojte se. Vždyť kdo to nezkusí, nikdy nevyhraje!

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.